Pôžička pre každého

Tešiaci sa ľudiaV časoch keď tento biznis začínal, si mohol požičať každý. Nanešťastie, väčšinou ho ponúkali tí, ktorým hovoríme úžerníci. Tak ľudí v núdzi dostali ešte do väčšej núdze. Percento takýchto „záchrancov“ však už značne ubudlo a úžerníci väčšinou ponúkajú peniaze bez licencie. To či má alebo nemá nejaká spoločnosť licenciu by mal byť prvý krok k tomu, aby ste si uvedomili, že asi nepôjde o seriózneho poskytovateľa. Najvýhodnejšia pôžička pre každého je získateľná jedine v licencovaných spoločnostiach, ktoré sú pod drobnohľadom Národnej banky Slovenska. U tých ostatných teda riskujete, že vás zadlžia ešte viac. Aké sú vaše základné možnosti?

Požičať si od bankovky či od nebankovej spoločnosti?

Aby ste sa vedeli, ktorú spoločnosť osloviť, riaďte sa podľa toho, akú sumu si potrebujete požičať. Najlepšie je sa na menšie sumy nezaväzovať. No ak sa inak nedá, nebanková spoločnosť vám vie poskytnúť pôžičku skutočne pre každého už od 20 eur. Pri nižších sumách si ich viete zohnať aj bez dokladovania príjmu, bez registra či bez založenia a ručenia. Už dávno neplatí, že nebankovky sú nedôveryhodné a nečestné. Všetko záleží od toho, koho oslovujete. Nedá sa úplne tvrdiť, že všetkým možno veriť, ale pokiaľ sa budete riadiť zoznamom licencovaných spoločností v NBS, neriskujete oklamanie.

Banková pôžička je iná v tom, že nie je dostupná pre každého. Okrem toho, že už aj pri relatívne nízkych sumách musíte spĺňať nároky ako pri vysokých, si môžete požičať až od približne 300 eur. Výhodou môže byť, že na splatenie máte viac času a aj niekoľko stoviek sa dá splácať v niekoľkých mesiacoch. Nižšie sumy sa v nebankovkách splácajú do 30 dní. O ktoré konkrétne ide, sa dozviete nižšie. Viete, akým spôsobom môže byť pôžička pre každého vaša?

Požiadajte viacerými spôsobmi

Výhodou súčasnosti je to, že nie sme obmedzený len tým, aby sme o hocčo žiadali len osobne. Ponúka sa hneď viacero spôsobov, pričom treba dodať, že nie v každej spoločnosti sa dajú použiť všetky. Napr. nebanková pôžička pre každého môže byť vaša cez sms, telefonicky alebo online. Zriedkavo o ňu môžete požiadať osobne, pretože tieto spoločnosti nemajú kamenné pobočky. Samozrejme, väčšie a populárnejšie typu Quatro ich majú.

Banková pôžička, ktorá nie je dostupná pre každého ponúka menej možnosti požiadania. Tie totiž stále najviac preferujú osobné žiadosti. Telefonáty väčšinou fungujú len informovanie ohľadom produktov, no pokiaľ ste zákazník, vedia mať aj charakter žiadosti. Online žiadanie je taktiež možné, ale hlavne pri sumách, ktoré nie sú hypotekárneho charakteru. Napriek tomu, že o nich môžete požiadať, si následnej vyžadujú aj osobnú stretnutie priamo v banke. Pôžička pre každého cez sms nie je bankovými spoločnosťami podporovaná.

Porovnajte si vaše možnosti bezplatne online

Digitálny svet ľudíAko viete, na trhu je množstvo bankových a nebankových spoločností. Prelúskať ich jednotlivé ponuky môže byť veľmi zdĺhavé a únavné. Nakoniec to vedie k tomu, že si ani všetky ponuky neprejdete a zvolíte si možno takú, ktorá nie je výhodná. Máme pre vás prevratné a praktické riešenie. To, ktorá pôžička pre každého je tá najlepšia a najvýhodnejšia si viete zistiť online pomocou kalkulačky na porovnanie ponúk. Jednu takú bezplatnú a nezáväznú nájdete, ak si kliknete na výraz vyznačený v úvode. Stačí len vypísať niekoľko parametrov, ako žiadaná suma, doba splatnosti, doba fixácie a hodnota založenej nehnuteľnosti. Samozrejme je to v prípade, že žiadate o vysoké sumy. Pri nízkych sumách stačí vypísať multižiadosť. Tá zašle žiadosti o pôžičku pre každého do rôznych spoločností, ktoré vám následne odpovedia. Nemusíte sa báť, že teraz budete musieť zobrať všetky ponuky. Zvolíte si len tú, ktorá vám príde najlepšia a najvýhodnejšia a požiadate o ňu. Zvyšok môžete v pokoji ignorovať. Takže nezabudnite, online kalkulačka na porovnanie pôžičky pre každého je to najlepšie, najvýhodnejšie a časovo najmenej stratové pre vás. Zaberie vám to maximálne 10 minút. Žiadne návštevy, žiadne telefonáty v tomto štádiu.

Základne delenie produktov

Podľa toho o aké sumy máte záujem a od koho chcete žiadať je vám dostupná:

  1. pôžička ihneď pre každého poskytne do 500 eur približne do 10 minút maximálne do 24 hodín od požiadania. Získať je ju možné bez registra, bez dokladovania príjmu, bez ručenia, bez založenia nehnuteľnosti. Dostupná je aj pre nezamestnaných ako napr. pre ženy na materskej, pre študentov či pre dôchodcov. Úroková sadzba môže dosiahnuť aj 30%, pričom pôžička ihneď pre každého má splatnosť maximálne 30 dní. Ponúkajú ju jedine nebankové spoločnosti.
  2. rýchla pôžička pre každého poskytne približne do 5 000 eur do 7 dní, no už treba počítať s náročnejšími podmienkami na schválenie žiadosti. Pravdepodobne to nepôjde bez kontroly registra, ani bez dokladovania príjmu. Založenie nehnuteľnosti nie je pri takých sumách štandardné. Poskytujú ju aj bankové, ale aj nebankové spoločnosti, pričom úrok môže taktiež dosiahnuť až 30% a to aj v bankách. Doba splatnosti môže byť aj niekoľkoročná.
  3. klasická dlhodobá pôžička je žiadaná hlavne v bankách, pretože jedine tie vedia s výhodným úrokom požičať skutočne vysoké sumy. V súčasnosti nájdete aj ponuky s úrokom pod 1%. Nebankovky väčšinou neposkytujú úrok nižší ako 10%, čiže v tomto prípade je jednoznačná voľba, pokiaľ chcete ušetriť. Na druhej strane však môžete v nebankovke získať túto sumu za zvýhodnených podmienok. Výpovednú hodnotu pri výhodnosti klasickej dlhodobej pôžičky však má údaj RPMN. Je to číslo vyjadrené v percentách, ktoré určuje váš celkový ročný preplatok za produkt. Býva vyššie ako úrok, pretože okrem neho zahŕňa aj všetky iné poplatky s týmto finančným produktom spojené. Jeho maximum môže byť 33%. Táto pôžička rozhodne nie je dostupná pre každého a to aj kvôli splatnému záväzku, ktorý môže trvať aj 30 rokov. Žiadosti sú posudzované veľmi prísne.

Ak by ste si o tomto produkte chceli prečítať niečo viac, prípadne aj o neho požiadať, opäť vás odkazujeme na stránku. Presmerovaný na ňu budete, ak si kliknete na výraz označený v úvode. Pôžička pre každého je hlavnou témou aj v tomto článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *