Najlacnejšie PZP

Muž ťuká do počítača a hľadá najlacnejšiu ponukuTento príspevok poteší každého, koho trápia financie. Ten, koho trápia, si totiž nemôže dovoliť kúpiť hocičo. Ak to nepotrebuje, tak nie je problém. Ak je produkt nakázaný zákonom, nastáva problém. Tejto povinnosti sa neradno vyhýbať, ináč hrozia oveľa vyššie sankcie ako je ročná sadzba poistného. Získať najlacnejšiu cenovú ponuku od všetkých poisťovní cez online kalkulačku Uzavripzp.sk je jednoduché. Takýto výpočet ceny sa určite oplatí. Ak o ňu máte záujem, len si kliknite na výraz vyznačený v predchádzajúcej vete. Teraz si predstavme dôležitosť tohto zabezpečenia vozidla.

Prečo je potrebné PZP?

Povinné zmluvné poistenie je nutnosť z viacerých hľadísk. Štátu nejde len o jeho finančnú prosperitu resp. tú rôznych poisťovní, ale v prvom rade o bezpečnosť a promptné riešenie situácií vzniknutých na ceste. Vďaka tomuto zabezpečeniu sa totiž vinníci za istých podmienok nemusia podieľať na platení škôd, ktoré spôsobili. Poisťovňa touto zmluvou preberá čiastočnú zodpovednosť na seba.

PZP vám v tomto môže ušetriť až milióny eur. Možno si myslíte, že sme to trošku pritiahli za uši, no je to pravda. Poisťovne musia kryť pri materiálnej ujme aspoň 1 milión eur a pri ujme spôsobenej na zdraví až 5 miliónov eur. Na miliónové hranice sa rýchlejšie dostanete pri zdravotnej ujme, ktorá si vyžaduje náročné zdravotné úkony. Tak ak nemáte tajný účet s takými sumami, povinné zmluvné poistenie nepodceňujte.

Dôležité je, aby ste si chybu priznali a z miesta škodovej udalosti neutiekli. Je nutné spísať zápis o nehode, všetko zdokumentovať aj fotograficky a dohodnúť sa s druhou stranou. Ak druhá strana nie je prítomná, nechajte jej odkaz pod stieračom s vašimi kontaktnými údajmi. Ale nezabudnite spísať všetky vyššie zmienené náležitosti. Ináč vám vaša zákonná poistka nepomôže a vy budete musieť hradiť všetko sám. A že to nemusia byť nízke čiastky vám dosvedčil predchádzajúci odsek.

Aby ste si ale PZP nezmýlili s havarijným zabezpečením vozidla, treba zdôrazniť nasledovné. Tento produkt kryje len škody, ktoré spôsobíte vašim vozidlom iným vozidlám alebo osobám, nie sebe. Samozrejme, na trhu sú aj také poisťovne, ktoré už v tomto základnom zabezpečení vozidla kryjú aj vaše riziká. Je ale možné, že ročné poistné bude o niečo vyššie.

Kde zohnať najlacnejšie PZP?

Dá sa to vybaviť aj cez tabletPresnú stránku na najlacnejšiu zákonnú poistku sme vám poskytli v hore vyznačenom slovnom spojení. Vďaka nej si môžete urobiť porovnanie vašich možností. Už sa nemusíte z práce ponáhľať, aby ste stihli otváraciu dobu pobočiek. Aby ste si mohli jednotlivé ponuky porovnať objektívne, je nutné, aby ste navštívili viac pobočiek. To však už môže byť minulosťou, ak na porovnanie vašich možností využijete hore vyznačenú stránku. Tá vám vie do niekoľkých minút a hlavne z domu o hociktorej hodine, zobraziť všetky vaše možnosti.

To, že vám porovnanie online vám zobrazí najvýhodnejšie, najlepšie a najlacnejšie povinné zmluvné poistenie sa dozviete jedine tak, že to vyskúšate. Nemáte čo riskovať. Je to úplne zadarmo a bez záväzku. Jediné, čo musíte urobiť, je vypísať jeden formulár. Na základe neho vám potom budú vygenerované vaše ponuky. Doňho je potrebné zadať údaje o poisťovanom vozidle, ktoré vyčítate aj z jeho technického preukazu. Okrem toho požaduje aj niektoré informácie o majiteľovi vozidla. Nepôjde o nič osobné, len o také skutočnosti, ktoré by mohli cenu najlacnejšieho PZP zvýhodniť. Napr. či má deti do 15 rokov, ako dlho už jazdí bez nehody atď.

Po vypísaní všetkého náležitého formulár odošlete. Do pár sekúnd sa vám zobrazí podrobná ponuka vašich možností. Porovnanie PZP bude obsahovať tú najlepšiu, aj tú najlacnejšiu pre vás na súčasnom trhu. Uvidíte presné rozdiely nielen v sume poistného, ale aj v poistnom krytí. Cenou sa môžu produkty na to isté vozidlo líšiť až v 300 eurách a krytie môže byť takisto rozdielne. Napr. niektoré poisťovne ponúkajú poistenie auta už aj s nejakým havarijným rizikom, iné kryjú len základ. Porovnanie bude obsahovať ponuky aj takých poisťovní ako Allianz, Axa, Kooperativa, Komunálna poisťovňa atď. Takže vám naozaj nič neunikne.

Vybrali ste si z porovnania?

Ak vám porovnanie ukázalo to najlacnejšie PZP, bola by škoda si ju nechať prejsť pomedzi prsty. Preto o ňu môžete ihneď požiadať. Kliknete na ňu a doplníte niekoľko osobnejších údajov. Na mail vám príde návrh a podmienky zmluvy, dočasná zelená karta a údaje na zaplatenie poistného. Snažte sa ho zaplatiť čím skôr, aby vám PZP nezaniklo. Dočasná zelená karta je totiž platná len 30 dní. Ihneď po zaplatení vám poisťovňa poštou doručí originál zelenú kartu platná na takú dobu, na akú ste si toto zabezpečenie uzatvorili.

Pokuty

Pokiaľ hľadáte najlacnejšie PZP, asi na to nebudete finančne najlepšie. Preto nikdy zákonom stanovené povinnosti nepodceňujte. Za neplatnú bielu kartu totiž môžete dostať pokutu až v hodnote niekoľkých stoviek eur. Obvodný úrad vám okrem toho môže udeliť pokutu vo výške až 3 330 eur. V texte sme sa už niekoľkokrát zmienili, že ak spôsobíte dopravnú nehodu alebo inú škodovú udalosť  s neplatnou zelenou kartou, všetko musíte hradiť z vlastných prostriedkov. Aj to, že môže ísť až o milióny eur, sme vám už povedali.

Najlacnejšie PZP skúma aj iný článok, no nástroj na výpočet nájdete jedine v tom našom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *