Keď pôžičku, tak najlepšie optimálne rýchlo

Muž podáva kľúče od auta na úver žene s partneromAkákoľvek spoločnosť poskytujúca rýchle pôžičky by mala fungovať spoľahlivo a hlavne dostatočne rýchlo. Ak hľadáte, kde si súrne požičať, spoľahnite sa na rýchle pôžičky.

Ak sa pýtate, či môže byť schválená ihneď, tak doslova to pravda nikdy nebude, určite pár minút musíte počkať na výsledok celého procesu. Je však taký rýchly, že vyrieši vašu urgentnú potrebu peňazí, po schválení máte totiž peniaze na účte v podstate za okamih.

Klient si jednoducho nezaslúži aby čakal nepríjemne dlho, a tobôž aby sa aspoň dostatočne rýchlo nedozvedel výsledok schvaľovacieho procesu. Tak chytro sa v kamenných pobočkách bánk a ostatných finančných inštitúciách výsledku asi nedočkáte.

O svoje peniaze možno požiadať kdekoľvek kde sa nachádzate, najlepšie v pokoji a komforte vášho domova, počas prestávky v práci, alebo i hocikde inde pomocou vášho mobilu. Podmienky takto nastavenej pôžičky sú prehľadné, nastavené tak, aby nespôsobovali prílišné komplikácie.

A teda nepočítajte s neodôvodnenými obchodnými podmienkami, žiadne drobné písmo, ktorým by sa spoločnosť snažila zahmlievať či inak komplikovať získanie peňazí, podmienky sú nastavené transparentne tak, aby ste boli spokojný vy ako zákazník i váš poskytovateľ.

Nečakajte ani skryté poplatky, neprimerané úroky, ak máte možnosť predčasne splatiť pôžičku, nie je problém. Teda nemal by byť. Bezplatne.

Po vyplnení online formulára prakticky do pár minút viete, či bola pôžička schválená. Snahou každého poskytovateľa finančných produktov totiž určite je, aby ju spokojný klient dokázal aj v pohode a načas splácať bez zbytočných stresov. Takto po pozitívnom výsledku máte možnosť prekonať vašu naliehavú potrebu, pre ktorú ste sa rozhodli o svoj úver požiadať. Že je to aj dostatočne rýchlo je iba veľké plus.

Základnou podmienkou je vek aspoň 18 rokov, horná veková hranica nebýva obvykle obmedzená. Pre jej získanie potrebujete tiež aspoň jeden doklad totožnosti aby sa vedelo, pre ktorú osobu je pôžička naozaj schválená. Niekedy je tiež potrebné doložiť doklad o schopnosti splácať, závisí to však najmä od požadovanej sumy peňazí.

Definujme si rýchle pôžičky či úvery

Vyťahovanie peňazí z bankomatuObvykle ide o produkt, ktorý je možné získať už do 24 hodín (respektíve aj 48 hodín). Teda do 1- 2 dní máte peniaze na svojom účte. Je možné ich získať online pomocou internetu, ale i pomocou SMS, či po telefóne ale i osobne na pobočkách.

Takéto produkty poskytujú hlavne nebankové spoločnosti, ktoré sú viac uspôsobené podobným typom pôžičiek a podobnému charakteru žiadateľov. Rýchlo možno získať peniaze aj od súkromnej osoby, jedná sa však len o mizivé percento prípadov. Veľká časť „kváziposkytovateľov“ funguje totiž na poplatkoch vopred, keď svoje peniaze ani pôžičku už nikdy neuvidíte.

Podľa najnovšej legislatívy je absolútna väčšina týchto pôžičiek nedostupná pre nezamestaných žiadateľov, respektíve tých, ktorí nedokážu zdokladovať svoj príjem a nevypláca sa v hotovosti na ruku!

Pôžičky sa dajú vybaviť aj so záznamom v úverovom registri, väčšinou sa však skúma, či má klient v omeškaní splátky v nejakej inej finančnej inštitúcii.

Pri tých rýchlych krátkodobých sa suma, ktorú môžete čerpať pohybuje v rozmedzí 25 – 300 eur, u verných klientov, ktorí majú bezproblémovú históriu splácania v spoločnosti, je možné požičať si aj viac… i 700 eur a viac. Úver je vyplatený po schválení ihneď na účet, to znamená, že s peniazmi disponujete ešte v ten istý deň.

Dá sa získať aj bez potvrdenia o príjme. Žiadatelia však nejaký príjem určite musia mať. Takže žiadateľmi môžu byť i mamičky na materskej dovolenke, dôchodcovia (starobní, invalidní, atď…), živnostníci či dokonca študenti s príjmom.

Takéto pôžičky sú vhodné pre ľudí, ktorí potrebujú menej peňazí, skôr na „zalepenie“ nejakého urgentného prípadu, napríklad kúpu novej práčky, pretože stará sa pokazila a pred výplatou jednoducho prostriedky na novú nie sú k dispozícii.

Získať ich možno naozaj veľmi rýchlo a na akýkoľvek účel bez zbytočných byrokratických prieťahov. Ak nechcete klasický spotrebný úver, respektíve nemáte čas na jeho vybavovanie krátkodobá pôžička akoby pred výplatou je jednou z možných vhodných variánt.

Tiež nemáte potrebu „otravovať“ svoju rodinu a priateľov s prosbou o výpomoc – okamžité peniaze môžete získať aj touto formou a bez zbytočných rodinných vysvetľovačiek.

Takzvané ultrarýchle pôžičky sú hlavne doménou nebankových spoločností, orientujte sa však skôr na tie známe. Pri neznámych, respektíve pri jednotlivcoch poskytujúcich peniaze na zmenku nemáte istotu plnej transparentnosti podmienok. Nie sú totiž na tomto trhu štandardom, preto sa môžu vyskytnúť i neočakávané situáciie spojené napríklad s neopodstatnenými a neočakávanými poplatkami počas priebehu splácania a podobne.

Pri výbere poskytovateľa tak dbajte na to aby ste si podrobne prečítali zmluvu o pôžičke ešte predtým ako ju podpíšete! Vyhľadajte a porovnajte si refencie o spoločnosti v rámci spokojnosti jej zákazníkov. V dnešnej dobe máte týchto kanálov naozaj mnoho. Presvedčiť sa o dôveryhodnosti vybranej spoločnosti je dnes jednoducho nevyhnutnosť. Ak máte radšej osobné odporúčanie, pýtajte sa svojich známych či kolegov na pracovisku o ich skúsenostiach s tou ktorou spoločnosťou, či prevládajú pozitívne hodnotenia alebo naopak tie negatívne.

Drvivá väčšina spoločností poskytujúcich pôžičky má aj bezplatnú infolinku. Nebojte sa tam zavolať a pýtať sa na všetko čo vás zaujíma a čo vás najviac „tlačí v topánke“.

Pri vyšších sumách je niekedy požadované i ručenie, väčšinou formou spoluručiteľa. Ručenie nehnuteľnosťou pri tomto type úverov určite neodporúčame! Častým javom je aj to, že spokojný klient dostane od svojej spoločnosti možnosť požiadať pri druhej pôžičke o väčší obnos peňazí, pri tretej ešte väčší, a tak ďalej. Prípadne ho spoločnosť odmení inou formou, ako sú napríklad rôzne zľavové kupóny či odpustenie časti úrokov, poistenie schopnosti splácať záväzok zdarma a podobne.

Ste rozhodnutý vziať si rýchlu pôžičku ihneď.

A premýšľali ste aj nad klasickým spotrebným úverom z bánk? Ak nie je vaša požiadavka skutočne naliehavá (a zväčša v 90 precentách ani nebýva), zistite si podmienky tejto určite lacnejšej alternatívy. Ak máte pravidelný príjem, nemáte žiaden „škraloup“ voči inej spoločnosti a ste aspoň trochu bonitný klient, to znamená, že váš príjem prevyšuje vaše výdavky, tak nemáte o čo prísť a môžete požiadať i o bezúčelový spotrebný úver s menšími úrokmi ako je to pri nebankovkách poskytujúcich takzvané okamžité pôžičky.

Pri potrebe nového spotrebiča môžete zase využiť aj služby rôznych splátkových spoločností, jednoducho navštívite predajňu bez peňazí a von z nej vychádzate už s vytúženým spotrebičom v náručí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *